1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Wybór śpiworka do wózka

Wybór śpiworka do wózka

Kompletując wyprawkę i przeglądając gadżety dla dzieci zastanawiamy się często, które z nich są niezbędne, a w które nie warto inwestować, albo przydadzą się dopiero w późniejszym okresie. Jedną z takich rzeczy jest śpiworek dla dziecka do wózka.

Kiedy kupić śpiworek?

śpiworek do wózka dla dzieckaZależnie, kiedy planowana jest data porodu, a dokładnie o jakiej porze roku, to będzie determinowało, czy śpiworek jest potrzebny od zaraz. Z pewnością przyda się, jeżeli dziecko urodzi się zimą. Będzie wygodniejszy niż koc i łatwo będzie nim otulić noworodka, choć nie jest niezastąpiony. Zamiast śpiworka można wykorzystać przecież zwykły koc, aby nie narażać się na duże wydatki i dodatkowy gadżet, który będzie zajmował miejsce. Starsze dzieci, które jeszcze zimę spędzą jeżdżąc w gondoli równie łatwo będzie ubrać w kombinezon i przykryć kocem, więc śpiworek do wózka dla dziecka nie jest niezbędny, ale warto go mieć. Jeżeli nie chcemy ubierać dziecka w kobinezon i zdecydowaliśmy się na zakup śpiworka, ważne, aby był on od śodka gładki na plecach, bez sznuków, otworów na pasy i innych niewygodnych dla szkraba elementów. Ważna jest budowa śpiworka, gdyż rozcięcie na pasy na pewno przyda się na dalszym etapie, kiedy będziemy chcieli wozić dziecko w spacerówce, ale ważne aby znajdowały się one po bokach, a nie z tyłu. Dodatkowy pas w środku śpiworka jest wygodny, gdyż dzięki niemu dziecko się nie rozkopie i nie przekręci. Nie wszystkie śpiworki mają taki pas, więc warto na to zwrócić uwagę, abyśmy mieli pewność, że maluchowi jest ciepło i wygodnie.

Śpiworek do wózka to wydatek od 300 do 700 zł więc warto zastanowić się i wybrać taki, który będzie wygodny dla  dziecka i dość duży – posłuży mu na kolejny rok. Takie śpiworki do wózka nadadzą się również na sanki, dlatego warto mieć taki gadżet. 

Close Menu