Wybieramy odpowiednią siatkę leśną

Wybieramy odpowiednią siatkę leśną

Sama nazwa siatki leśnej wskazywałaby na to, że materiał ten wykorzystuje się jedynie do ogradzania lasów. Nic bardziej mylnego. Produkt ten bardzo często stosuje się do zupełnie innych celów. Jednym z nich jest ochrona działki budowlanej czy ogrodu przed szkodliwym działaniem występującej w pobliżu zwierzyny.

Zastosowania siatki leśnej

siatki leśne z olsztynaZanim na działce budowlanej powstanie nasz wymarzony dom musi upłynąć sporo czasu. Wszystkie etapy prac zajmują od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat. W tym czasie na terenie, na którym powstaje budynek powstają różnego rodzaju wykopy, które mogą stanowić zagrożenie dla okolicznej zwierzyny. Zapobiec temu możemy stosując odpowiednie zabezpieczenie terenu. Najtańszym rozwiązaniem są siatki leśne. Jest to rodzaj ogrodzenia o specyficznej, ale nieskomplikowanej budowie. Oczka górne mogą różnić się wielkością od tych, które umieszczone są na dole siatki, chociaż nie jest to regułą i zależy od konkretnego modelu. Kluczowym aspektem jest tutaj materiał, z którego zostało wykonane ogrodzenie. Najczęściej stosuje się stal ocynkowaną, która wykazuje odpowiednie właściwości antykorozyjne oraz odporność na rozciąganie. Oferta producentów jest dość szeroka i wciąż pojawiają się nowe rozwiązania w tej kwestii. Jeśli interesują nas siatki leśne z Olsztyna, warto zasięgnąć porady wśród znajomych lub poszukać opinii w sieci, by wybrać najlepsze i najbardziej trwałe rozwiązanie ze sprawdzonego miejsca. Możemy skorzystać z usług firmy, która zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie nie tylko sprzedaży, ale również montażu siatki leśnej. Wówczas fachowcy zajmują się wykonaniem odpowiedniego fundamentu, który znacząco przedłuża trwałość ogrodzenia, a następnie rozciągana jest siatka o odpowiednio dobranym do specyfiki danego terenu rozstawie oczek. Najczęściej przedsiębiorstwa zapewniają kilkuletnią gwarancję zarówno na wykorzystany materiał, jak i na trwałość wykorzystanego systemu montażowego.

Zastosowań siatki leśnej jest wiele. Oprócz tego, na które wskazuje sama nazwa produktu, czyli ogradzania kompleksów leśnych, bardzo często wykorzystuje się ten rodzaj ogrodzenia do zabezpieczania placów budowy przed szkodliwym działaniem występującej w pobliżu zwierzyny. Możemy podjąć się montażu samodzielnie lub skorzystać z usług fachowców.