1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Sprawy związane ze spadkiem

Sprawy związane ze spadkiem

W życiu wielu osób nadchodzą takie momenty, w którym dowiadują się oni, że zostaną spadkobiercami i muszę szybko uregulować wszystkie sprawy majątkowe po swoich przodkach. Wtedy spadkobierca ma problem, aby stać się właścicielem odziedziczonego samochodu lub działki albo mieszkania. Musimy wtedy zdecydować się na wynajem dobrego adwokata, który nam pomoże.

Jak załatwić sprawę związaną ze spadkiem?

sprawy spadkowe rzeszówŻeby załatwić każdą sprawę związaną ze spadkiem, to możemy tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszym jest droga postępowania sądowego, w której uzyskamy odpowiednie postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku i będziemy jedynymi właścicielami. Drugim rozwiązaniem jest załatwienie sprawy u notariusza, gdzie uzyskamy specjalny akt poświadczenia odziedziczonych rzeczy majątkowych. Żeby mieć wszystkie problemy z głowy, najlepiej jest skontaktować się z dobrym prawnikiem, który oferuje pomoc w sytuacjach takich jak sprawy spadkowe Rzeszów to miasto, w którym znajdziemy wielu profesjonalnych adwokatów pomagających w sprawach spadkowych i nie tylko. Żeby rozpocząć postępowanie w sądzie, musimy przygotować odpowiedni wniosek, a także dołączyć do niego akt zgonu spadkobiercy oraz skrócone akty urodzenia jego dzieci. Wniosek taki składamy do sądu i już mamy odpowiednią opłatę najczęściej wysokości 50 zł. Po około 30 dniach rozpocznie się rozprawa, na której sąd orzeknie, iż jesteśmy jedynymi właścicielami pozostałego spadku po zmarłych.

Drugim sposobem jest nabycie aktu u notariusza, gdzie nie musimy już sporządzać żadnego wniosku, ale musimy dostarczyć mu odpowiednich dokumentów, które są dowodem na uzyskanie przez nas spadku. Sprawę u notariusza załatwimy zdecydowanie szybciej, ale jest to droższy wybór, ponieważ postępowanie sądowe jest znacznie tańsze, ale z drugiej strony trwa zdecydowanie dłużej.

Close Menu