Rajstopy antyżylakowe – czy to działa?

Rajstopy antyżylakowe – czy to działa?

Czym są rajstopy antyżylakowe? Jak sama nazwa wskazuje to specjalne rajstopy, których zadaniem jest przeciwdziałanie powstawaniu żylaków na nogach. Jeśli chcemy chronić nasze ciało przed żylakami, podstawą jest ruch i zdrowa dieta, jednak można robić coś jeszcze, na przykład stosować rajstopy antyżylakowe, które będą działać tak samo jak kompresoterapia.

Kilka informacji o rajstopach antyżylakowych

rajstopy antyżylakoweTerapia uciskowa to obecnie jedna z najskuteczniejszych terapii leczenia żylaków, które przyjmują postać nieestetycznych zmian na nogach, szczególnie na łydkach i udach. Niestety, żylaki nawet kilka razy częściej występują u kobiet, nawet młodych, a za ich powstawanie odpowiedzialne są: zła dieta, siedzący tryb życia i mało ruchu. Oprócz tego, iż żylaki nieestetycznie wyglądają, to mogą prowadzić do wielu schorzeń, takich jak: ciągłe bóle nóg czy nadciśnienie żylne. Jak wygląda więc leczenie żylaków za pomocą terapii uciskowej? Odpowiednie opatrunki, a w tym przypadku, rajstopy antyżylakowe, rozkładają ucisk na całą powierzchnię nogi, dzięki czemu żylaki są w stanie swobodnie się wchłaniać. Co więcej, noszenie tego rodzaju rajstop na co dzień może sprawić, że żylaki nie będą miały możliwości tworzenia się, z powodu ciągłego rozłożenia ucisku na nogach. Dlatego ważne jest, aby nosić tego rodzaju rajstopy, gdy wiemy, że cały dzień będziemy na nogach, na przykład w pracy, szczególnie na wysokich obcasach.

A więc odpowiadając na tytułowe pytanie, tak, rajstopy antyżylakowe stosowane regularnie działają. Należy jednak pamiętać, aby nie wybrać za ciasnych rajstop, ponieważ ich siła nacisku może być zbyt duża, co doprowadzi do jeszcze większych bóli nóg. W sklepach znajdziemy nie tylko rajstopy uciskowe, ale i skarpety, pończochy czy podkolanówki.