1-555-645-324 Monday - Sunday 10:00 - 22:00
Kilka słów o opakowaniach do cateringu firmowego

Kilka słów o opakowaniach do cateringu firmowego

W mojej pracy zajmuje się przygotowaniami do konferencji międzynarodowych. Ostatnio otrzymałem polecenie od dyrektorki, żeby przygotować ofertę cateringową na najbliższe wydarzenie, jakiemu patronuje nasza firma. Wiedziałem tylko tyle, że będą na niej obecni przedstawiciele największych zakładów mechanicznych w Polsce.

Jak opakować cateringowy posiłek dla prelegentów?

opakowania do cateringuJako, że konferencja miała mieć charakter otwarty, a nasza firma sąsiaduje z najpiękniejszym parkiem w Warszawie, to wiedziałem, że nie będzie łatwo. Przede wszystkim chodziło o odpowiednie zapakowanie posiłków dla prelegentów, którzy w przerwie mieli udać się na zwiedzanie i krótki występ muzyczny. Kiedy udało mi się zdobyć szczegóły menu, to musiałem znaleźć sposób na odpowiednie umieszczenie produktów w wygodnych opakowaniach. Na szczęście, na opakowania do cateringu składają się liczne produkty, o różnych wymiarach i kształtach. Menu miało charakter amerykański, więc znajdował się w nim smaczny burger z frytkami. Udało mi się zlokalizować firmę, która produkowała opakowania do cateringu odporne na przeciekanie. Ważne też było, by pojemniki były odporne na cięcie nożem. Wyszukałem piękne opakowania na hamburgery, wykonane z usztywnionego kartonu. Ich wymiary idealnie pasowały do serwowanego posiłku, a możliwość ekologicznego przetworzenia była kolejną zaletą.  W przypadku frytek, wyszukałem piękną, pojemną tackę. Była również biodegradowalna, co było kolejnym plusem. Wybrane przeze mnie opakowania do cateringu były szczelnie zamykane. Podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem firmy, udało mi się ustalić stosunkowo niską cenę za pojemniki. Udało mi się także ustalić, że będzie możliwość umieszczenia logo mojej firmy na każdym z nich! Taka subtelna promocja spodobała się mojej przełożonej. Kiedy zamówienie dotarło do mojej firmy, przekonałem się, że wybrane opakowania do cateringu prezentują się doskonale. Szef kuchni też stwierdził, że bardzo dobrze dokonałem wyboru. Pochwalił także pojemnik do frytek, informując, iż znajduje się w nim także miejsce na sos.

Konferencję uważam za udaną. Wielu gości chwaliło ładne, szczelne opakowania, chwaląc ich ekologiczne zastosowanie. Nie usłyszałem żadnej uwagi o przeciekaniu któregokolwiek z pojemników. Z firmą, od której zamówiłem opakowania, nawiązałem długoterminową współpracę. Obecnie planuję zaopatrzenie na kolejne, międzynarodowe wydarzenie.  Tym razem sprawdzę inny rodzaj opakowań, bo menu będzie się znacznie różniło od tego, które otrzymali prelegenci konferencji zakładów mechanicznych.

Close Menu